Správa CHKO Lužické hory >> Správa informuje

Správa informuje

KALENDÁŘ AKCÍ 2018

17.-20.4.2018 - Clean Up the World! (Ukliďme svět!)
  Místo konání - lokality v CHKO LH, dle zájmu účastníků.
Akce se koná v rámci Dne Země. Mezinárodní kampaň, během níž organizují skupiny dobrovolníků na celém světě likvidaci černých skládek a úklid svého okolí, parků, cest, břehů řek a potoků, chráněných území.
 
4.-5.5.2018 - Vítání ptačího zpěvu
  Tento rok opět dvoudenní v Křižanech (horní část obce).
Celosvětová akce zaměřená na poznávání ptačího zpěvu za rozbřesku, spojená s odchytem a ukázkou ptáků, povídáním o jejich životě a hrami pro děti, účastníci mohou přespat ve svých stanech.
 
22.5.2018 - Den pro ekologii
  Místo konání - Myslivny - Horní Světlá (u horního parkoviště).
Šestnáctý ročník „Dne pro ekologii“ je koncipován jako prožitková vědomostní a soutěžní akce pro vybrané tříčlenné školní kolektivy studentů základních škol a víceletých gymnázií.
 
26.5.2018 - Slavnosti lužickohorských luk
  Místo konání – Myslivny - Horní Světlá (u horního parkoviště).
Od 9:00 do 12:00 hod. soutěžní dopoledne pro širokou veřejnost, rodiny s dětmi ... Během dne - výstava fotografií a výtvarných prací na téma: „Lidová architektura a život v Lužických horách“. Vyhlášení výsledků fotografické soutěže od 13:00 hod.
 
??? 2018 - Vycházka do Lužických hor - datum a čas upřesníme dle počasí
  Návštěva Domu přírodního parku Žitavské hory ve Waltersdorfu, příroda a historie sousedního území.
Sraz na horním parkovišti Myslivny – Horní Světlá, poté cesta cca 2 km pěšky, nutný cestovní doklad, nebo OP, eura na vstup.
 
7.9.2018 - Evropská noc pro netopýry
  Místo konání – přehrada Naděje.
Pro ty, co se v noci v lese nebojí... jedinečná šance setkat se s živými netopýry! Ukázka metod výzkumu netopýrů, přednáška s promítáním, seznámení se s důvody a způsoby ochrany netopýrů a možnost zakoupení tematických propagačních materiálů.
 
24.11.2018 - Lužické ozvěny Ekofilmu
  Místo konání – Společenské centrum (bývalé kino) Jablonné v Podještědí
Třináctý ročník promítání filmů s ekologickou tematikou.
Opět se můžete těšit na několik zajímavých amatérských i profesionálních filmů o přírodě a ekologii, čajovnu, přednášku a mnohé další.

 
Místo, čas konání a další podrobnosti týkající se jednotlivých akcí budou upřesněny ve čtvrtletních kalendářích akcí v budově Správy CHKO Lužické hory (SCHKO Lužické hory, Školní 12, 471 25 Jablonné v Podještědí), na internetových stránkách www.luzicke-hory.cz, tel.: 487 762 356, 723 249 624.

Správa CHKO Lužické hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt